Kdo byla Ida Rolfová?

PhDr. Ida Rolfová byla zakladatelkou Rolfigu Strukturální Integrace a jejímu vývoji obětovala celý život. V roce 1920 dokončila studium na Kolumbijské Univerzitě obor biochemie a následně začala pracovat v Rockefellerově Institutu v New Yorku jako vědecká pracovnice. Jejím objektem bádání byla flexibilita bílkovin ve vazivové tkáni. Za objevení metody Rolfing® ale nevděčíme jen její vědecké činnosti. V této době ji také onemocněl její syn a lékaři nebyli schopni přijít s rozumnou diagnózou jeho onemocnění, a tak vzala věc do svých rukou. Všimla si, že nadměrný tlak, kterému byly vystaveny interní orgány, byl způsoben vadným držením těla, kdy celá tělesná forma působila sesunutým dojmem. Následující svojí intuicí, začala masírovat a manipulovat jeho tělem, dokud tlak na orgány nebyl uvolněn a problémy nezmizely.

Toto byly základní kameny pro vznik metody Rolfingu, který je nejen nápravným procesem ke zmírnění jednotlivých tělesných potíží, ale také rozsáhlou koncepcí léčení celé osobnosti člověka.

Idě Rolfové však vděčíme hlavně za její touhu po praktickém vedení, která se projevovala v neomylném instinktu a citu pro lidský organismus. V roce 1972 zakládá Institut Rolfingu a Strukturální Integrace, který dnes sídlí v Boulderu ve státě Colorado, USA.

 

 

 

 
 
Kontakt | FAQ |Teorie     
Optimalizováno pro rozlišení 1024 x 768